Biuro Nieruchomości Szczecin
Notes ofert (0)

Centrum, Szczecin

Mieszkanie na sprzedaż, 132 m2, 5 pokoje, Do kapitalnego remontu

14 październik 2021, numer oferty: 395901

*W pigułce*

Duże, rozkładowe mieszkanie w centrum miasta przeznaczone na własne potrzeby mieszkaniowe lub inwestycję pod wynajem krótko, średnio lub długoterminowy.

133-metrowe mieszkanie znajduje się na 2. piętrze kamienicy przy al. Piastów. Nieruchomość po remoncie można przekształcić w 5 niezależnych i funkcjonalnych kawalerek – każda z własną łazienką i aneksem kuchennym.

Mniejszym nakładem finansowym, mieszkanie można wynajmować w systemie „na pokoje”. Załączony przykładowy projekt przedstawia podział mieszkania w układzie 7 pokoi.

*Okolica*

Inwestycję wyróżnia położenie w dzielnicy z wysoko rozwiniętym węzłem komunikacyjnym, zmodernizowaną ulicą Bolesława Krzywoustego i sąsiedztwem znakomitej większości miejsc pracy oraz renomowanych placówek edukacyjnych, które przyciągają młode pokolenie. Zakup mieszkania z myślą o adaptacji na kawalerki lub pokoje stanowi ogromny potencjał dla ich wynajmu, a przy tym wygodę — dokonując podziału na niezależne mieszkania, inwestor zyskuje 5 mieszkań w jednym miejscu, co ułatwia zarządzanie wynajmem.

Najemcy szybko dotrą stąd do pracy i na uczelnię, ale także do rozrywkowej części miasta, zaoszczędzając czas i pieniądze na dojazdach. Oferta będzie atrakcyjna również dla inwestorów rozważających najem krótkoterminowy — na potrzeby turystyki biznesowej i wakacyjnej.

*Inwestycja*

Nieruchomość znajdująca się w lokalizacji zapewniającej bezproblemowy i stabilny najem może generować dochód roczny w wysokości ok. 90 000 zł (po odliczeniu wszelkich opłat i szacowanym czynszu najmu od kawalerki — w wysokości 1500 zł/mc. + opłaty za media wg. zużycia). Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji ROI, wynosi ok. 8-10 % w skali roku. Warto wspomnieć o efektywnym wzroście wartości nieruchomości w czasie, bezpiecznej lokacie kapitału odpornej na inflację.

*Najważniejsze informacje*

— Czynsz administracyjny wraz z funduszem remontowym wynosi ok. 370 zł.
— Do mieszkania przynależy piwnica.
— Mieszkanie posiada balkon.
— Klatka schodowa jest czysta i zadbana. W kamienicy mieszkają spokojni sąsiedzi.
— Mieszkanie ma istniejącą instalację CO gazowego.

Do oferty dołączono przykładowe projekty w stanie przed i po podziale na 5 niezależnych mikro kawalerek lub na 7 pokoi.

Istnieje możliwość wykończenia mieszkania pod klucz przez wyspecjalizowaną i doświadczoną ekipę, nadzoru inwestorskiego, zarządzania mieszkaniem i całym procesem wynajmu, doradztwa w zakresie inwestycji, jak również optymalizacji podatkowej.   

Zapraszam do kontaktu.

Sprawdź ratę kredytu!

Cena 599 000 PLN

4 525 PLN/m2
Prestigo Nieruchomości kom. +91 810-10-00 jacek@prestigo.pl
skontaktuj się z naszym agentem
Numer oferty 395901
Cena za m2 4 525 zł
Rodzaj budynku Kamienica
Stan prawny Własność
Rok budowy 1937
Powierzchnia 132 m2
Czynsz administracyjny 370 zł
Standard Do kapitalnego remontu
Piętro 2
Liczba pokoi 5
Typ kuchni Oddzielna
Dodatkowe Piwnica

Chcesz otrzymywać powiadomienia o podobnych ofertach?

Skorzystaj z automatycznych powiadomień e-mail